Conart e-learning
Pomiń KursyPomiń Zaloguj się

Aktualności

Obraz Marta Migdalska
BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH
Marta Migdalska w dniu czwartek, 12 lipca 2018, 21:37 napisał(a)
 
Proponujemy Państwu szkolenia e-learningowe z Ochrony Danych Osobowych uwzględniające zmiany przepisów prawa, które weszły w życie z dniem 25.05.2018r.

W dniu 25 maja 2016r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (General Data Protection Regulation - ogólne rozporządzenie o ochronie danych), które zacznie obowiązywać od dnia 25 maja 2018r. Przedsiębiorstwa mają obowiązek dostosować się się do zmiany przepisów i wprowadzić wewnętrzne procesy związane z przetwarzaniem danych osobowych do wymogów wynikających z nowego prawa. Nowe przepisy zwiększają ochronę danych osobowych osób fizycznych przy jednoczesnym rozszerzeniu możliwości biznesowych, poprzez ułatwienie przepływu danych osobowych na rynku cyfrowym.

Nie należy odkładać decyzji o podjęciu działań wdrożeniowych na przyszłość. Warto rozważyć wpływ zmian na działalność firmy oraz zacząć dostosowywać obowiązujące w firmach dokumentacje, regulacje i struktury.
Obraz Marta Migdalska
E-SZKOLENIA BHP W NOWEJ ODSŁONIE!
Marta Migdalska w dniu czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:26 napisał(a)
 
Specjalnie dla Państwa zmieniliśmy nasze szkolenia okresowe bhp w formie e-learning. Nowa szata graficzna, nowe quizy, scenki i ekrany multimedialne - a to wszystko po to aby jeszcze lepiej i ciekawiej przekazać najważniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Nowa forma e-szkoleń pozwoli wczuć się w realne sytuacje występujące w Państwa pracy a tym samym podnieść świadomość zagrożeń i odpowiedzialności w tym zakresie.

UWAGA! Uczestnicy, którzy aktualnie są w trakcie realizacji e-szkolenia - zapewniamy, że zmiana materiału na naszej platformie e-learning nie wpłynie na przebieg Państwa szkolenia. Zakres tematyczny e-szkoleń nie uległ zmianie i jest zgodny z programem szkolenia bhp na Państwa stanowisku. W związku z powyższym, jeśli przerwali Państwo naukę w "starym" e-szkoleniu prosimy o kontynuację szkolenia od danej lekcji. Cieszymy się, że również Państwo zobaczą nasze e-szkolenia w nowej odsłonie.

Życzymy miłej nauki i powodzenia na egzaminie końcowym!

Zespół Conart
Obraz Marta Migdalska
AKADEMIA LIDERA BHP 2017- podsumowanie
Marta Migdalska w dniu sobota, 8 lipca 2017, 14:43 napisał(a)
 
W dniach 25-26.05.2017 r. zorganizowaliśmy Akademię Lidera BHP. Uczestnicy brali udział w 4 seminariach oraz 3 warsztatach zdrowotno-aktywizujących „ BeHaPowiec też człowiek”.

W drugim dniu akademii odwiedziliśmy ZPUE we Włoszczowie. Podczas wizyty studyjnej omawiane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji. Dziękujemy przedstawicielom ZPUE za umożliwienie wizyty.

Jak co roku zarówno pogoda jak i uczestnicy dopisali!

Do zobaczenia za rok!

Fotorelacja dostępna na www.conart.pl oraz naszym Facebooku!
Obraz Marta Migdalska
AKADEMIA LIDERA BHP 2017!
Marta Migdalska w dniu środa, 10 maja 2017, 22:06 napisał(a)
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w związku z dużym zainteresowaniem poprzednich edycji Akademii Lidera BHP w dniach 25-26.05.2017 organizujemy dla Państwa koleją odsłonę wydarzenia:

Grupa docelowa:
• Przedstawiciele służby BHP;
• Osoby odpowiedzialne za stan BHP w firmie;
• Pełnomocnicy ds. BHP, ZSZ, ISO 18001;

Program szkoleń „Akademii Lidera BHP” zakłada:
• 4 seminaria (prelegenci: praktycy, najlepsi specjaliści z branży);
• Warsztaty zdrowotno-aktywizujące;
• Wizytę studyjną w przedsiębiorstwie;

W ramach szkoleń uczestnicy otrzymają:
• Możliwość zrealizowania szkolenia okresowego dla służby bhp;
• Certyfikat potwierdzający udział w Akademii Lidera BHP;
• Materiały szkoleniowe;
• Pakiet bezpłatnych szkoleń bhp dla firmy;

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA WWW.CONART.PL

Zapraszamy do udziału!
Obraz Marta Migdalska
UWAGA! Zmiany w Rozporządzeniu!
Marta Migdalska w dniu środa, 10 maja 2017, 21:52 napisał(a)
 
Z dniem 1 maja 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią (Dz.U.2017.796).

Poniżej przedstawiamy w skrócie informacje o pracach najczęściej występujących w zakładach pracy.

Zwracamy szczególną uwagę na zmianę dotyczącą pracy przy komputerze (do tej pory dla kobiet w ciąży wzbroniona była praca powyżej 4 godzin na dobę).

PRACA PRZY KOMPUTERZE

Prace wzbronione kobietom w ciąży:
prace na stanowiskach z monitorami ekranowymi – w łącznym czasie przekraczającym 8 godzin na dobę, przy czym czas spędzony przy obsłudze monitora ekranowego nie może jednorazowo przekraczać 50 minut, po którym to czasie powinna nastąpić co najmniej 10-minutowa przerwa, wliczana do czasu pracy.

TRANSPORT RĘCZNY

Prace wzbronione kobietom w ciąży:
ręczne podnoszenie i przenoszenie przedmiotów o masie przekraczającej 3 kg;

Prace wzbronione kobietom karmiącym dziecko piersią:
ręczne podnoszenie i przenoszenie przedmiotów o masie przekraczającej:
a) 6 kg – przy pracy stałej,
b) 10 kg – przy pracy dorywczej
(wykonywanej do 4 razy na godzinę, jeżeli łączny czas wykonywania takiej pracy nie przekracza 4 godzin na dobę)

WYMUSZONA POZYCJA

Prace wzbronione kobietom w ciąży:
prace w pozycji wymuszonej

POZYCJA STOJĄCA

Prace wzbronione kobietom w ciąży:
prace w pozycji stojącej łącznie ponad 3 godziny w czasie zmiany roboczej,przy czym czas spędzony w pozycji stojącej nie może jednorazowo przekraczać 15 minut, po którym to czasie powinna nastąpić 15-minutowa przerwa;

HAŁAS:

Prace wzbronione kobietom w ciąży:
prace w warunkach narażenia na hałas, którego:
a) poziom ekspozycji odniesiony do 8-godzinnego dobowego lub do przeciętnego tygodniowego, określonego w przepisach Kodeksu pracy, wymiaru czasu pracy przekracza wartość 65 dB,
b) szczytowy poziom dźwięku C przekracza wartość 130 dB,
c) maksymalny poziom dźwięku A przekracza wartość 110 dB;

PRACA NA WYSOKOŚCI:

Prace wzbronione kobietom w ciąży:
praca na wysokości – poza stałymi galeriami, pomostami, podestami i innymi stałymi podwyższeniami, posiadającymi pełne zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości (bez potrzeby stosowania środków ochrony indywidualnej przed upadkiem), oraz wchodzenie i schodzenie po drabinach i klamrach.

Pomiń Kalendarz

Kalendarz

Ni. Pn. Wt. Śr. Cz. Pi. So.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Pomiń Zapraszamy na:

Zapraszamy na: